Klasycznie na Wrocku - spotkanie 25

Dodano: 2020-10-23

Zapraszamy na kolejny w 2020 roku program z cyklu „Klasycznie na Festiwalu WROCEK”, w niedzielę – 15 listopada 2020 roku, g. 14.00.

Spotykamy się w Sali Hotelu Ibis Styles we Wrocławiu przy pl. Konstytucji 3-go Maja nr 3, tuż przy Dworcu Głównym PKP, a więc miejscu dogodnym do dojazdu. Będzie „klasycznie”, bo tego niektórym odbiorcom sztuki kabaretowej wyraźnie brakuje. Wychodzimy więc naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy zatęsknili za klasycznym skeczem, monologiem, fraszką, czy satyrycznym wierszem. Zachęcamy do przyjścia tych, którzy lubią dobrą, kabaretową piosenkę, niekiedy śmieszną, czasem nastrojową, może liryczną, ale zawsze w dobrym gatunku.

Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”.

Będzie to koncert, odbywający w listopadzie, miesiącu, który wszystkich skłania do refleksji nad przemijaniem. Porozmawiamy zatem o tych nastrojach i klimatach. Wspomnimy artystów, których już nie ma wśród nas.

W programie pojawią się stosowne piosenki, wiersze, fraszki i anegdoty. Będzie więc nastrojowo, ale Broń Boże, smutno. Gośćmi programu, oprócz Jerzego Skoczylasa, będą:

- Marta Dzwonkowska – aktorka Teatru Muzycznego CAPITOL, która zmierzy się z piosenkami i tekstami znanymi z programów Kabaretu ELITA i Studia 202.
- Aga Damrych – wokalistka, finalistka konkursu The Voice of Poland, którą tym razem usłyszymy w repertuarze kabaretowym.

Oraz nasi Goście specjalni:

- OLGA ZIĘBA i ŁUKASZ SZYMAŃSKI
Olga Zięba wokalistka i Łukasz Szymański gitarzysta - tworzą duet, który prezentuje polskie, sentymentalne, znane i powszechnie lubiane utwory. W większości jest to poezja Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego w ich własnej interpretacji. Piosenki te do dziś zajmują ważne miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i zawsze chętnie ich się słucha.

Olga Zięba - wokalistka, uczyła się śpiewu w Studiu Muzycznym Marimal Anny Majkut Polańskiej. Uwielbia śpiewać polską poezję. Inspiruje się muzyką z pogranicza popu, jazzu i dawnych kompozycji ludowych.

Łukasz Szymański – gitarzysta, instruktor gry na gitarze. Absolwent gitary jazzowej w klasie profesora Karola Ferfeckiego. Udziela się zarówno w kameralnych składach akustycznych jaki w dużych big bandach.

Będzie zatem koncertowo i nastrojowo. Przyjdźcie, a gwarantujemy, że wrócicie do nas na kolejne spotkania z cyklu „Klasycznie na Festiwalu WROCEK”.
Zapraszamy!
Tagi: festiwalwrocek, standup, wroclaw, wydarzenia, wydarzeniawroclaw, standupnawrocku, kabaret, kabaretwroclaw, klasycznie, klasycznienawrocku
Powrót